• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Dlaczego warto wybierać konstrukcje stalowe?

Krajobraz budownictwa w Polsce na przełomie ostatnich dekad uległ radykalnym zmianom. Można to zauważyć między innymi na mapie przedsiębiorczości, której obiekty budowlane powstają w mgnieniu oka. Wszystko to za sprawą wykorzystania niedocenionych do tej pory materiałów - a dokładniej stali.

 

 

Korzyści

Popularność stali rozpoczęła się w momencie odkrycia jej fenomenalnych właściwości. Od tego czasu cyklicznie zaczęła być wykorzystywana w różnych dziedzinach codziennego życia - w tym także w branży budowlanej. Po licznych badaniach okazało się, że konstrukcje stalowe wykazują mnóstwo korzystnych dla inwestorów cech:

-szybko się je wznosi,

-są w pełni bezpieczne,

-koszty budowy stają się znacznie niższe,

-budynek jest trwały i nienarażony na ataki korozji,

-a stal może być pokryta warstwą ognioochronną zabezpieczającą przed pożarem.

 

 

Oczywiście ze stali tworzy się nie tylko budynki. Informacji na ten temat warto jednak szukać bezpośrednio u źródła, czyli na przykład tutaj - Halbud.com.pl.

Kwestie technologii budowlanej i wszelkiego rodzaju pozwoleń nie powinny stwarzać żadnych problemów w instytucjach zajmujących się ich udzielaniem. Konstrukcje tego typu znajdują bardzo dokładne zapisy w polskim prawie. Najważniejsze jest to, aby nawiązać współpracę z rzetelną i doświadczoną firmą, która dysponuje kadrą pracowniczą znającą się na swoim fachu. Dzisiejsza konkurencyjność rynku daje w tej kwestii jednak bardzo duże pole manewru i również to nie powinno sprawiać to najmniejszych problemów.

 

 

Charakterystyka stali jako materiału budowlanego

Stal już od dawna jest wykorzystywana w budownictwie na całym świecie. Okazuje się, że jest to materiał, który wykazuje niezwykle korzystne właściwości. Poniższy artykuł przybliży Wam nieco jego charakterystykę.

Oto najważniejsze cechy stali nierdzewnej, które decydują o jej popularności w branży budowlanej:

-Trwałość - materiał jest niezwykle solidny i w nienaruszonym stanie, przy odpowiednim użytkowaniu potrafi przetrwać naprawdę długie lata.

-Pełne bezpieczeństwo - stal nierdzewna mimo swojej stosunkowo lekkiej wagi potrafi utrzymać bardzo duży ciężar naporu. Ponadto nie jest narażona na ataki korozji, a dodatkowa warstwa ochronna zabezpiecza ją także przed ewentualnym pożarem.

-Niski koszt - wprawdzie cena jednostkowa stali może wydawać się wysoka, ale w stosunku budowy w systemie tradycyjnym do budowy przy użyciu stali, ta odnosi bezkompromisowe zwycięstwo.

-Budowa może być zakończona znacznie szybciej niż w przypadku klasycznych metod - okazuje się bowiem, że przy użyciu nowoczesnego sprzętu, oraz zatrudnieniu kadry doświadczonych fachowców budynek można wznieść w zaledwie kilka miesięcy - choć to jak wiadomo w dużej mierze zależne jest także od budżetu.

 

Gdzie stal znajduje swoje wykorzystanie?

Nawiązując do wspomnianego już budownictwa najczęściej przy jej użyciu wznosi się obiekty użytkowe, w których prowadzona jest działalność magazynowa albo produkcyjna.

 

 

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme