• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Wynajem dźwigów

 

 

Dźwigi są to maszyny, których używa się do przemieszczania czyli głównie podnoszenia ładunków (osób lub towarów) w kabinach lub na platformach, które są ułożone wzdłuż sztywnych prowadnic. Ich nachylenie sięga zwykle do poziomu pod kątem większym niż 15 stopni pomiędzy określonymi poziomami. Zwykle pracują na dużych wysokościach. Dźwigi można podzielić na kilka rodzajów. Należą do nich windy, dźwigi budowlane pionowe, dźwigi pochyłe, dźwigi okrężne i dźwigi portowe. Wiele firm obecnych na rynku świadczy usługi podnośnikami. Najpowszechniej dźwigi są używane na różnego typu budowach.

Koparki i dźwigi na budowie na tle nieba
Koparki i dźwigi na budowie

Dźwig na budowie

W trakcie budowy dużych obiektów dźwigi są chętnie używane. Usługi dźwigowe takie są oferowane przez wiele firm np. dzwigi-wynajem.pl/nasza-oferta/dzwigi , dlatego trzeba pamiętać o tym, że ceny tych usług z roku na rok są coraz bardziej konkurencyjne. W zależności od regionów kraju, w których można wynająć dźwig, jego cena może się różnić. Podobnie jak jakość i rodzaj sprzętu do wynajęcia, oraz okres czasu najmu. Wynajem dźwigu przyda się zwłaszcza przy wszelkiego rodzaju pracach montażowych i pracach przeładunkowych oraz do podawanie materiałów budowlanych na wysokości

 

Dźwig dla każdego

Każdy może wynająć dźwig. Ale uwaga: jego koszt nie jest najniższy. Miejsce gdzie dźwig będzie pracował powinno również być odpowiednio duże. Trzeba ten sprzęt rozłożyć w danej okolicy, żeby móc z niego korzystać. Bardzo dobrym wyborem jest wynajęcie dźwigu w przypadku budowania bardzo dużych konstrukcji. Na mniejszych budowach nie ma to sensu, dlatego, że koszta wynajęcia mogą być bardzo wysokie i zwyczajnie nie będzie się to opłacać. Obecnie istnieje wiele firm, które oferują wynajem dźwigów w Polsce. W większości przypadków rezerwacje dźwigów są wykonane nawet na kilka miesięcy do przodu. Trzeba o tym pamiętać, jeśli naprawdę istnieje potrzeba wynajęcia takiego sprzętu. Planowanie do przodu pozwoli uniknąć przerwy w trakcie budowy.

Budowa z dźwigami w tle nieba
Budowa z dźwigami w tle

Ceny wynajmu dźwigu

Na usługi dźwigowe jest duży popyt. Ceny tych usług są różne w zależności od tego, jaki dźwig jest wynajmowany, do czego jest potrzebny i jaki poziom trudności stanowi praca do wykonania. W większości przypadków klient nie może zamówić samego dźwigu, musi to być sprzęt z ekipą. Do kosztu pracy trzeba wtedy doliczyć dojazd dźwigu na miejsce – koszty plasują się między 15 a 40 złotych za każdy kilometr i zależą od wielkości maszyny. Ceny pracy dźwigu są różne w zależności od tego, jaki ma mieć udźwig, jaki jest jego wysięg i czy będzie potrzebne użycie podnośnika koszowego. Wynajęcie sprzętu o udźwigu 10 ton i wysięgu od 9 do 21 metrów kosztuje średnio 95 złotych za godzinę pracy. Przed podjęciem decyzji o wynajmie usług dźwigowych i na skorzystanie z konkretnej oferty należy zapoznać się z regulaminem wynajmu. Niektóre firmy wynajmują dźwig tylko na czas dłuższy niż 4 godziny.

Dźwigi i żurawie na budowie na tle nieba
Dźwigi i żurawie na budowie

Wynajęcie większego dźwigu kosztuje oczywiście więcej. Przy zamówieniu usług dźwigowych ze sprzętem, który może podnieść nawet 35 ton na wysokość 32 metrów, ta cena zaczynać się będzie od 130 złotych i kończyć na około 160 złotych. Dźwig, którego udźwig wynosi 120 ton, a wysięg 60 metrów kosztuje pomiędzy 435 a 510 złotych za 60 minut pracy.

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme