• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Wady cegieł klinkierowych

 

Bardzo cenię cegły klinkierowe i elewacje wykonane przy ich użyciu. Jednocześnie zawsze stawiam na obiektywizm i staram się dostrzegać również drugą stronę monety. Dlatego w tym artykule opowiem CI o tym jakie wady mają cegły klinkierowe. To nie oznacza, że teraz zaopatrywanie się w nie u sklep.auroks.pl/cegly-klinkierowe , albo w sklepach, które są w twojej okolicy jest nierozsądne. Cały czas kupno cegieł klinkierowych jest dobrym pomysłem i jeżeli go zrealizujesz, to z pewnością będziesz zadowolony.

 

 

Największa wada

Tak naprawdę największą wadą cegieł wykonanych z klinkieru jest cena. Sama cegła jest droga, a przecież elewacja klinkierowa to nie tylko cegły. Zwykle w dzisiejszych czasach elewacje z wykorzystaniem cegieł klinkierowych wykonuje się w tak zwanej technologii trójwarstwowej.

Ma ona wiele zalet, między innymi świetnie izoluje dom. I mam tutaj na myśli zarówno izolację termiczną jak i akustyczną. Jeżeli wybierzesz elewację z klinkieru to z pewnością będziesz zadowolony. Pod względem technicznym, czy też jakości wykonania nie jestem w stanie zauważyć w niej wad.

 

Cegła klinkierowa w ogrodzie
Cegła klinkierowa

 

 

Jednak one są pod względem ceny. Wykonanie elewacji z cegieł z klinkieru jest po prostu droższe. Dlatego też wiele osób nie decyduje się na wykonanie całej elewacji w tym stylu, a na przykład tylko obramowania wokół okien, albo podstawę domu. Takie rozwiązanie również ma swój urok i jeżeli chciałbyś mieć elewację klinkierową, jednak wybudowanie całego domu jest dla Ciebie zbyt drogie, to warto rozważyć taką opcję.

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme