• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Odpowiednie oświetlenie kuchenne

 

 

 

Lampy oprócz tego, że są doskonałym źródłem światła, sprawdzają się także jako element ozdobny. Wykonywane są z takich materiałów jak:

 

- szkło,

- metal,

- tworzywo sztuczne

- gips.

 

Lampa może być rewelacyjną ścienną kompozycją o ile zostanie odpowiednio dopasowana do charakteru wnętrza. Duży wybór lamp znajdziemy pod adresem - lampydomowe.pl/massive-m62.html.

 

 

Najważniejsza zasada związana z wyborem oświetlenia

 

Oświetlenie powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Musimy zastanowić się nad tym jaką rolę lampa będzie odgrywać w danym pokoju. Inaczej wybiera się lampy do łazienki, a inne do salonu. Możemy decydować o takich elementach jak rozproszenie światła, jego intensywność, a także barwa.

 

 

 

Oświetlenie kuchni

 

a) Oświetlenie kuchni można podzielić między innymi na te wykorzystywane w części roboczej, mowa o zlewozmywaku, a także płycie kuchennej i blacie roboczym. Powinniśmy zastosować tam mocne oświetlenie punktowe. Kiepskim pomysłem jest lampa umieszczona w suficie, ponieważ źródło światła znajduje się za plecami osoby przygotowującej jedzenie. Można zastosować halogenu lub świetlówki przymocowane do szafek. Dobrze również jeżeli światło nie świeci w oczy, tylko oświetla blat.

 

b) Innego rodzaju oświetlenie będzie potrzebne w przypadku stołu w kuchni. W tej opcji doskonale sprawdzi się jedna lampa umieszczona na suficie. Światło z lampy powinno być jasne na tyle, aby cała powierzchnia stołu była dobrze widoczna i równomiernie oświetlona. Unikajmy kloszy, które powodują przytłumianie światła.

 

 

 

Nowoczesne rozwiązania związane z oświetleniem kuchni

 

W przypadku oświetlenia kuchni warto również pomyśleć o nowoczesnych urządzeniach powodujących samoczynne zapalanie się oświetlenia. Jest to szczególnie pomocne zwłaszcza wczesnym rankiem, gdy nie raz mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego włącznika. Dobrze również jeżeli oświetlenie ma możliwość regulacji natężenia. Nieco bardzo stłumione światło mniej męczy oczy i tworzy dużo bardziej klimatyczną atmosferę. Ciekawym rozwiązaniem jest także listwa LED przyklejana pod szafkami wiszącymi. Może posiadać różne barwy i długość, dzięki czemu bez trudu dopasujemy ją do stylu kuchni.

 

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme