• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Z jakimi problemami spotkały się osoby budujące własny dom?

Wiadomym faktem jest, że budowa własnego domu to bardzo duża i wymagająca inwestycja. Pochłania ona nie tylko wiele kosztów, ale również mnóstwo energii i nerwów. Oto kilka doświadczeń osób, które zdecydowały się na budowę domu i napotkali w jej trakcie wiele różnych problemów.

 

Zbyt mała działka

Zbigniew przyznaje, ze działka, jaką dysponował podczas budowy swojego domu, nie była zbyt imponująca.

  • Miała tylko 17 metrów szerokości. Bardzo ciężko znaleźć było odpowiedni projekt domu, który by do takiej wąskiej działki pasował. Na szczęście polecono mi ofertę tego biura architektonicznego: e-domy i znalazłem tam propozycję jakby dla mnie stworzoną. - podsumowuje Zbigniew. Dziś wraz z rodziną mieszka w swoim własnym, świetnie rozplanowanym domu, wybudowanym na niewielkiej działce.

 

Nierzetelni fachowcy

Z nieco gorszym problemem w czasie budowy domu spotkała się pani Malwina. Zawiedli ją ludzie, którzy mieli zadbać o prawidłowe podłączenie systemów wodno-kanalizacyjnych oraz gazowych. W czasie budowy popełnili oni mnóstwo błędów.

- Byłam załamana! Budowa stanęła na długie tygodnie, bo „fachowcy” okazali się nierzetelni. Ta budowa pochłonęła nie tylko dużo pieniędzy, ale bardzo wiele moich nerwów! - przyznaje pani Malwina, wciąż nieco zdenerwowana.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Dom ostatecznie został oddany do użytku, a rodzina pani Malwiny mieszka w nim już od kilku miesięcy. Póki co bez żadnych awarii.

 

Brak pieniędzy na dokończenie budowy

Ostatnia historia niestety nie kończy się szczęśliwie. Pan Edward przyznaje, ze z powodu poważnych kłopotów finansowych był zmuszony do porzucenia marzenia o własnym domu.

- Udało mi się wznieść fundamenty... I to na razie tyle. Na resztę prac nie starczyło pieniędzy. W czasie budowy moja żona zachorowała, wszystkie środki wydaliśmy na jej leczenie. Nie myślimy na razie o kredytach na budowę, są ważniejsze sprawy. - podsumowuje ze smutkiem Pan Edward.

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme