• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Sposób na zewnętrzną balustradę

 

 

Taras, weranda czy balkon w domu często wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli znajdują się w pewnej odległości od podłoża. Aby zapewnić bezpieczeństwo małym dzieciom, w przypadku gdy taras położony jest nawet na niewielkiej wysokości nad gruntem, oraz dla komfortowego spędzania czasu na balkonie warto wyposażyć go w odpowiednią balustradę. Powinna ona być dostosowana do ogólnego projektu domu, aby współgrała z bryłą budynku, oraz jego elewacją. Oczywiście musi również wpasowywać się w gusty właścicieli domu. Wśród balustrad, które najczęściej wybierane są do domów budowanych według nowoczesnych projektów architektonicznych, warto wymienić:

 

  • balustrady metalowe – przez lata była to popularna forma balustrady balkonowej, która nadal doskonale odnajduje się w nowych projektach,

  • balustrady drewniane – współczesne projekty często zakładają odwołanie do naturalnych budulców, a drewno jest jednym z nich,

  • balustrady szklane, więcej na ten temat szkła budowlanego można przeczytać na stronie – matpol-skawina.pl.

 

 

Ostatnio rzadko wybierane są natomiast balustrady kamienne czy murowane, choć nadal można spotkać je w niektórych projektach domów, często wówczas wykonane są z klinkieru lub murowane a z zewnątrz ozdobione kamienie, który jest elementem ozdobnym elewacji całego budynku.

 

 

 

 

Zarówno balustrady szklane jak i kamienne często uzupełnione są o wygodną poręcz wykonaną z metalowych elementów. Wachlarz balustrad różnego typu jest szeroki, dlatego każdy kto buduje dom, ma w tym względzie wiele możliwości do wyboru.

 

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme