• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Kilka znaków wskazujących na to, że warto pomyśleć o wymianie okien

 

 

 

Wraz z firmą  cenionym producentem różnego rodzaju okien, zdecydowaliśmy się przygotować krótki poradnik na temat tego, jak bezbłędnie określić moment, w którym dotychczasowe okna znajdujące się w domu czy mieszkaniu powinny zostać wymienione na nowe modele. Okazuje się bowiem, że część osób zdaje się ignorować niektóre cechy charakterystyczne mocno zużytych okien i maksymalnie stara się opóźnić moment, w którym należy się ich pozbyć.

 

 

 

  • Rachunki za ogrzewanie stają się nieco wyższe. Jest to objaw, który łatwo może umknąć naszej uwadze, jeśli nie przykładamy zbyt dużej uwagi do wysokości rachunków. Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli okna uległy rozszczelnieniu i wymagają wymiany, jednym z pierwszych objawów staje się zmniejszenie izolacji termicznej oraz zwiększenie przepuszczalności zimnego powietrza z zewnątrz, które generować może wyższe koszty ogrzewania.

  • Szyba ulega pęknięciu lub rozbiciu. Niejednokrotnie jest tak, że przy zniszczeniu szyby bardziej oszczędna wydaje nam się jej wymiana. Jednak jak przyznają fachowcy, dużo lepszym wyjściem oraz bezpieczniejszym wyjściem jest wymiana całego okna.

  • Przez okno dostaje się więcej hałasu niż wcześniej. Kiedy mieszkamy w wielkim, głośnym mieście, albo po prostu zależy nam na ciszy, warto wybrać okna o wysokim współczynniku izolacyjności akustycznej. Stare modele okien nie mogą się poszczycić zbyt imponującymi wartościami tego typu. Dlatego też, jeśli hałas zaczyna nam przeszkadzać bardziej niż zwykle, zastanówmy się nad wymianą okien na nowe, tym razem dużo bardziej dźwiękoszczelne.

  • Okno zwyczajnie przestaje nam się podobać. Ten powód wymiany okien może wydawać się nieco trywialny, jednak gdyby się nad nim bardziej zastanowić staje się argumentem równie dobrym jak wszystkie inne. Okno powinno wyglądać estetyczne i pasować do pomieszczeń, w którym się znajdują. Dlatego jeśli uznajemy, że rama okienna prezentuje się po prostu kiepsko, nie wahajmy się przed jej wymianą.

 

 

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme