• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Wykorzystanie metalu w architekturze i budownictwie

Metal od dawna, w zasadzie od kiedy ludzie nauczyli budować się domy z cegły i betonu, był wykorzystywany w budownictwie, jednak ostatnimi czasy znajduje on coraz więcej różnorodnych zastosowań tak w budownictwie, jak i architekturze czy aranżacji wnętrz. Wiele na ten temat do powiedzenia mogą mieć zapewne ludzie z firm, którzy na co dzień zajmują się produkcją metalowych elementów dla architektury i budownictwa.

 

Metal w architekturze

Metal stał się od kilkunastu lat inspiracją dla wiele znanych współczesnych architektów, których projekty budynków użytku publicznego, czy biurowców opierają się właśnie na połączeniu metalu i szkła. Proste w formie budynki, których fasadę stanowi właśnie szkło i metal – to symbol nowoczesnej architektury. Ze względu na narażenie metalowych elementów na działanie czynników atmosferycznych ich producenci dążą do coraz lepszego zabezpieczania tych elementów przed szkodliwymi skutkami korozji. Wiele elementów zewnętrznych takich jak pomosty czy schody zewnętrzne jest obecnie wykonanych z metalu.

 

Metal w budownictwie

W budownictwie metalu używa się do na niemal wszystkich etapach prac budowlanych, od wykonywania fundamentów, przez zbrojenie betonu, po konstrukcje budynków. Nie wspominając nawet do metalowych narzędziach czy rusztowaniach, które wykorzystywane są również podczas prac budowlanych.

 

Metal w aranżacji wnętrz

Obecnie coraz częściej można się spotkać z propozycjami dekoratorów wnętrz, którzy prezentują inwestorom projekty wnętrz, w których metal odgrywa niemałą rolę. Od schodów wewnętrznych, przez ramy łóżek, po elementy dekoracyjne wykonane z tego materiału. Dużą rolę w takim postrzeganiu metalu w aranżacji wnętrz odgrywa coraz popularniejszy styl industrialny, który w dużej mierze wykorzystuje w designie właśnie metal. Metal to surowy materiał, a właśnie tego typu wnętrza są coraz chętniej widziane przez właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych.  

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme