• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Systemy kominowe dostępne na polskich półkach sklepowych

Inwestorzy budowlani są coraz bardziej świadomi tego, że na systemy kominowe nie można patrzeć z przymrużeniem oka. Za sprawą porad specjalistów oraz samodzielnej lektury poradników branżowych rozumieją, że to w dużej mierze to właśnie od nich zależne jest prawidłowe funkcjonowanie i ekonomiczność ogrzewania. To sprawiło, że na polskich półkach sklepowych pojawia się dziś ogromna ilość zróżnicowanych instalacji kominowych, czego dowód można znaleźć na stronie askot.krakow.pl.

Najczęściej stosowane typy kominów

Na różnorodność wyboru istotny wpływ ma również fakt, że na przełomie ostatnich lat pojawiło się mnóstwo regulacji prawnych dotyczących konstruowania kominów. W rezultacie w sklepach możemy dostać:

  • kominy uniwersalne - które doskonale sprawdzają się w przypadku każdego kotła, niezależnie od tego, jakie paliwo jest w nim stosowane. Z wiadomych przyczyn są one również użytkowane najczęściej. Ich budowa jest stosunkowo prosta, co przekłada się także na ich niższy koszt.

  • kominy do pieców z zamkniętą komorą spalania oraz kotłów kondensacyjnych - mowa tu o piecach, które napędzane są na przykład (i najczęściej) energią gazową, lub też olejem przepałowym. Bardzo dobrze sprawują się tu również kominy prefabrykowane, o których mechanizmie działania warto dowiedzieć się nieco więcej.

  • kominy do kotłów na paliwa stałe - do takich zaliczane są węgiel, drewno, koks, czy też brykiet. Jest to najchętniej stosowany typ paliwa, dlatego też również i ten konkretny rodzaj systemów kominowych, według sprzedawców, jest kupowany bardzo często.   

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme