• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Pianka polietylenowe i jej wykorzystanie w budownictwie

 

 

Pianka poliuretanowa bardzo często wykorzystywana jest w budownictwie przede wszystkim ze względu na swoje właściwości fizyko-chemiczne. Niemałe znaczenia ma także aspekt ekologiczny wykorzystania pianki.

 

Budownictwo zarówno mieszkaniowe jak i przemysłowe wykorzystuje piankę przede wszystkim jako:

 

- Materiał wodoodporny, którego zadaniem jest skuteczne wytłumienie wibracji we wszelkiego rodzaju budowlach podziemnych. Pianka ma pochłaniać fale akustyczne.

- Inne zastosowanie pianki polega na zwiększaniu izolacyjności stropów, przede wszystkim od tak zwanych dźwięków uderzeniowych zarówno w podłogach pływających jak i w lekkich konstrukcjach.

- Pianka polietylenowe oferowana jest na stronie -  exito-opakowania.pl. Można ją zastosować do izolacji dźwiękowej pod panele podłogowe, wykładziny i inne materiały które układamy na powierzchni. Elastyczność pianki jest dodatkowym jej atutem.

- Pianka sprawdza się jako ochrona przed mrozem, a także przed zbyt szybkim wysychaniem na świeżo wylanym betonie.

- Tworząc ogrzewanie podłogowe niezbędne jest zastosowanie specjalnej izolacji, którą również może być pianka polietylenowa.

 

 

Elementy jakie z powodzeniem można zaizolować pianką

 

Pianka sprawdza się w różnego rodzaju izolacją, przede wszystkim podłóg, ścian, ale też cieplnych zbiorników, wymienników ciepła, kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Niektórzy budowlańcy stosują piankę także do izolacji tuneli podziemnych i chodników oraz dachów, szpar i dylatacji.

 

 

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme