• Warszawa
  • 290 282 722 222
  • contact@350th.org

Poradnik wspierają:

Wsparcie IT: www.q-seo.pl

Budowa domu z drewnianą elewacją

 

 

Współcześnie budowane domy coraz częściej posiadają drewnianą elewację. Zyskuje ona spore grono zwolenników przede wszystkim ze względów estetycznych i wizualnych. To dla wielu posesji doskonała wizytówka. Jednak, aby osiągnąć taki efekt drewno musi być wysokiej jakości a także sama elewacja powinna zostać prawidłowo ułożona.

 

 

Jakie drewno najlepiej nadaje się na elewację?

 

Wypór odpowiedniego gatunku drewna ma ogromne znaczenie dla solidności domu. Warto zastanowić się, jakie gatunki będą najodpowiedniejsze i najwytrzymalsze do naszego klimatu.

 

  1. Po pierwsze możemy zdecydować się na drewno sosnowe. Z jednej strony jest ono proste w obróbce, a z drugiej jest także trwałe i odporne na obciążenia.

  2. Po drugie wśród inwestor wybierających drewniane elewacje wymienia się między innymi tak gatunek jak cedr czerwony. Jest on wysokiej odporności na warunki atmosferyczne a do tego jego ciemnobrązowa barwa jest wyjątkowo estetyczna.

  3. Po trzecie wybierane są także gatunku bardziej egzotyczne. Jak na przykład okume. Pojawia się on w kolorach od jasnoróżowego do brązowego. Drewno to jest droższe w zakupie, jednak charakteryzuje się wysoką solidnością i jednocześnie jakością.

 

 

Co zrobić by drewniana elewacja służyła nam latami?

 

Przy drewnianych elewacjach liczy się kilka czynności pielęgnacyjnych. Przede wszystkim w przeciwieństwie do tradycyjnie murowanych domów, takie drewniane konstrukcje wymagają przede wszystkim zabezpieczenia. W jaki sposób to zrobić? Miedzy innymi przez czynności takie jak:

 

 

 

  • impregnowanie

  • malowanie

  • lakierowanie

 

 

"Tworzyć architekturę to znaczy zadawać sobie pytania (...) przybliżać się do własnych odpowiedzi"

© 2016 Portal architektoniczny. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme